Sala weselna – gdzie szukać?

Wesele to jedna z najbardziej uroczystych i niezapomnianych uroczystości w naszym życiu. Oprócz romantycznej ceremonii, poruszającego pierwszego tańca, łez szczęścia nie można zapominać o ciemnych stronach weselnego przyjęcia, mianowicie o stresie związanym z organizacją tak ważnego dnia. Wydaje się, że esencją perfekcji wesela jest właśnie sala. Oczywiście to para na swoim weselu jest w centrum uwagi, ale otoczka jaka się wokół nich tworzy i klimat całej imprezy powstaje z pewnością za sprawą wnętrza i jego wystroju. 

Sala weselna – jak wybrać?

Okazuje się, że wśród najczęstszych wyborów nowożeńców znajdują się domy weselne za miastem, hotele lub restauracje w centrum. Jeżeli ktoś chce pokusić się na większy rozmach, wybiera zabytkowy dworek lub plener. Co nie wzbudza wątpliwości powinno się ocenić, czy sala spełnia nie tylko nasze oczekiwania, ale również gości. Znamy swoje rodziny i przyjaciół, wiemy, czy potrzebują dużej sali do tańca, czy bardziej kameralnej.

O co warto zapytać podczas wyboru?

Trudno o doświadczenie w kwestii wynajmu sali weselnej, w końcu taka okazja zdarza się najczęściej tylko raz w życiu. Dlatego warto wspomnieć, jakie kwestie z właścicielami wynajmowanej sali należy poruszyć przed podjęciem decyzji.

Wynajęcie sali to wybór, który powinna być poprzedzony wnikliwą analizą konkretnej oferty i przyjrzeniem się miejscu na żywo. Na szereg wysuwa się komfortowa lokalizacja. Samochodami będzie tam musiała dotrzeć masa gości, dlatego ważne jest to, czy dojazd jest szybki i bezproblemowy. Goście nie mogą się spóźnić i czas na ich transport również należy przewidzieć. Podobnie tyczy się możliwości przenocowania gości. Jeżeli wybieramy hotel, należy poruszyć temat możliwości wynajmu pokoi dla gości i odizolowania na czas przyjęcia klientów z zewnątrz. Stawiając na inny rodzaj sali warto zorganizować alternatywny nocleg ulokowany stosunkowo blisko miejsca zabawy. Należy zapytać właścicieli na co opiewa ich oferta, czy udostępniają jedynie salę, zajmują się również cateringiem lub dekoracją sali.