Podziękowanie dla gości weselnych – dlaczego sukulenty będą najlepsze?

Podziękowanie dla gości to bardzo miły gest ze strony Pary Młodej. Jest to komunikat, który mówi gościom, że są ważni, a uroczystość bez nich nie byłaby taka sama. Jak wybrać prezent na podziękowanie? 

Kwiaty – prezent, który zawsze się podoba

Wybierając prezent na podziękowania dla gości, warto skoncentrować się na podarunkach, które są nie tylko piękne, ale również praktyczne. Żadna Para Młoda nie chce sprawić gościom upominku, który po kilku dnach pójdzie w zapomnienie i zostanie rzucony w kąt.  

Idealnym prezentem są kwiaty doniczkowe. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszyscy radzą sobie z opieką nad żywymi roślinami. Nic straconego! 

Sukulenty na podziękowania dla gości to idealne rozwiązanie. Sukulenty to określenie kwiatów, które są wyjątkowo odporne na złe warunki. Mogą żyć w mało urodzajnej ziemi, a także nie potrzebują częstego podlewania. 

Warto również pamiętać, że pod nazwą sukulentów kryje się wiele gatunków kwiatów. Można wybrać drzewko szczęścia, aloesa, eszewerię czy patyczaka. Sukulenty mają bardzo różnorodną budowę oraz kolorystykę. Na weselny prezent warto wybrać kilka gatunków sukulentów, dzięki temu będą pięknie prezentowały się na weselnym stole, a także w domach gości, gdzie będą tworzyły barwne kompozycje. 

Kiedy wręczyć podziękowania? 

Sukulenty na podziękowanie dla gości można wręczyć w momencie zakończenia uroczystości. Jest to miły akcent na koniec. Jednak trzeba pamiętać, by kontrolować, gdy kolejni goście opuszczają salę weselną. Przegapienie kogoś z gości to duży nietakt. 

Innym sposobem na wręczenie prezentu jest ustawienie sukulentów na stole przy każdej zastawie. Dzięki temu każdy gość będzie na koniec uroczystości mógł zabrać kwiaty. Warto pamiętać, że jest to łatwiejszy sposób na wręczenie prezentów. 

Sukulenty na stole można również wykorzystać do zaznaczenia miejsc dla gości. Umieszczając dekoracyjne winietki na doniczkach, można podpisać każdy sukulent i jednocześnie rozwiązać problem usytuowania gości. 

Chcąc zaoszczędzić sobie obowiązków w trakcie uroczystości weselnych można zdecydować się na wręczenie podziękowań gościom już po uroczystości. Z roku na rok jest to coraz bardziej popularny sposób. Trzeba jednak pamiętać, że takie podziękowanie nie powinno być wysłane później niż 5 tygodni po ślubie. 

Decydując się na wysłanie podziękowania w postaci doniczek z sukulentami należy pamiętać, by kwiat dobrze zabezpieczyć. Należy nie tylko zadbać, by nie pobiła się doniczka, ale również, by roślina się nie połamała. Warto sukulent zabezpieczyć kartonowym pudełkiem. Dzięki temu bezpiecznie przetrwa transport. Roślina nie zostanie uszkodzona. 

Prezent dla gości weselnych to bardzo miły gest. Na pewno każdy z gości to doceni. Wybierając sukulenty, Para Młoda na pewno sprawi przyjemność gościom. Kwiaty dobrze prezentują się w każdym wnętrzu. Nie ma osób, które nie lubiłyby kwiatów, a duża odporność sukulentów daje gwarancję, że poradzą sobie z opieką nad nimi wszyscy. Wszystko wskazuje na to, że sukulenty w doniczce to idealny prezent na podziękowanie dla weselnych gości.